Dnia 22.04.2013r. w naszym przedszkolu o godzinie 9:15 rozpoczął się konkurs wiedzy i mody ekologicznej. Celem konkursu była prezentacja posiadanych wiadomości i umiejętności na rzecz środowiska. Przed obchodami „Dnia Ziemi” dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały prace plastyczne na temat: „Ziemia nasza planeta”. Jedno z dzieci Oliwia Oleksy z gr. VII wzięła udział w konkursie: „List do Ziemi”. Dzieci z grup starszych zaprezentowały pokaz mody ekologicznej, wykorzystano wiele odpadów, z których wykonano ciekawe stroje. W konkursie ekologicznym każdą grupę reprezentowały drużyny 3-osobowe, każda z drużyn miała do rozwiązania różnorodne zadania. Dzieci wykazały się wiedzą na temat środowiska naturalnego, potrafiły poszeregować śmieci, układały puzzle o tematyce ekologicznej, rozwiązywały zagadki. Dzieci udzielały przemyślanych odpowiedzi podczas wylosowanych zestawów pytań.

Oprócz wielu odpowiedzi na pytania, dzieci potrafiły również zgodnie rywalizować w różnych dyscyplinach zręcznościowych, takich jak np.: „Łowienie rybek”, „Rzuty do celu gazetowymi kulkami”, „Strącanie kręgli wykonanych z butelek plastikowych”. Dzieci siedzące na widowni brały udział w rozwiązywaniu zagadek ekologicznych oraz w zabawach ruchowo-naśladowczych przy muzyce.

Na zakończenie konkursu dzieci złożyły „Ślubowanie” i otrzymały dyplomy oraz zostały zaproszone do owocowego poczęstunku.

Po zakończeniu konkursu ekologicznego, dzieci wspólnie z paniami wyruszyły na akcję: „Sprzątanie Ziemi”.