Celem wiosennego wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „EKOLOGICZNE POJADZY” była promocja wartości ekologicznych, rozpowszechnianie proekologicznych nawyków i zachowań oraz stworzenie własnej wizji pojazdu przyjaznego człowiekowi i środowisku naturalnemu wykorzystującego niekonwencjonalne źródła napędu. Prace konkursowe, które zostały wykonane przez przedszkolaków wraz z rodzicami zostały skonstruowane z wszelakich materiałów recyklingowych. Pomysłowość i kreatywność konstruktorów przeszła najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że wystawa prac wzbudziła indywidualne refleksje nt. ekologii oraz zainspirowała do tworzenia ciekawych prac bez dodatkowych kosztów finansowych. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, którym serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.