,,Piłkarskie podróże Euro 2012”.

Raz w miesiącu, w piątki odbywają się w naszym przedszkolu koncerty umuzykalniające, których celem jest propagowanie wśród dzieci muzyki poważnej.Tym razem była to podróż z muzyką, tańcem i śpiewem po krajach biorących udział w piłkarskich rozgrywkach Euro 2012. Dzieci miały możliwość usłyszenia hymnu Unii Europejskiej granego na skrzypcach, saksofonie i harfie, pełną piersią śpiewały piosenkę, Koko, koko, Euro spoko”, a także usłyszały słynne włoskie,, O sole mio”, hiszpańskie,, Eviva España” ,taniec grecki-,,Zorbę” i nie mniej słynną ukraińską melodię,, Hej, Sokoły”. Dzieci dumnie spacerowały z flagami państw, których utwory były akurat grane. Ponadto koszalińscy filharmonicy zorganizowali mały quiz na temat Euro i byli mile zaskoczeni szeroką wiedzą dzieci na ten temat. Widać, że dzieci też dzielnie kibicują- szczególnie drużynie naszego kraju.