W czwartek, 24.04.2014 odbył się w naszym przedszkolu kolejny już koncert umuzykalniający, który miał na celu zapoznanie dzieci z piosenkami i muzyką z czasów młodości ich babć i dziadków.Artyści pokazali dzieciom czepek i szlafmycę, które to elementy stroju nosiło się dawno temu.Były też zagadki muzyczne(melodie dawnych dobranocek)grane na saksofonie,niestety dzieci już nie rozpoznają melodii z dobranocki ,,Pszczółka Maja”, tak chętnie oglądanej kiedyś.

Przedszkolaki poznały też znaczenie słów,,piano” i ,,forte”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie, były zapraszane do zabawy ,,Stary niedźwiedź”, kołysały się w takt walczyka. Wysłuchały też innych melodii i dowiedziały się, że kiedyś były one bardzo popularne i często można je było usłyszeć w radio.Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni brawami, a dzieci z niecierpliwością będą czekały na kolejny koncert.