Raz w miesiącu, w czwartki , w naszym przedszkolu odbywają się koncerty umuzykalniające, które mają za zadanie propagowanie wśród dzieci różnorodnej muzyki. Dnia 12 grudnia 2013r. podczas kolejnego spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać muzyki,która przemawiała do dzieci z namalowanych obrazów. Dziecko wybierało obraz, który mu się najbardziej podoba, a muzycy starali się za pomocą instrumentów oddać ,,ducha” każdego obrazu.Obrazy przedstawiały: morze, plażę,studnię,świnkę wesołą i smutną, tancerkę flamenco, tancerkę tańcząca walca, padający deszcz i wiele innych.Do ,,malowania” muzyki zostały wykorzystane: marakasy, talerze,dzwonki rurowe,trójkąty,pudełka akustyczne,bongosy i wiele innych.Dzieci z uwagą słuchały utworów, świetnie się przy tym bawiąc, bowiem muzyka , tak jak słowa potrafi rozbawić i rozśmieszyć.