Wszystkie dzieci z grupy Krasnoludki wiedzą jak ważne dla naszego zdrowia są warzywa. W tym tygodniu dzieci z grupy I na zajęciach plastycznych wykonały wspólną pracę „Kosz z warzywami”. Najpierw dzieci oglądały ilustracje i rozpoznawały warzywa, zwracając  szczególną uwagę  na kolorystykę. Dzieci także rozpoznawały warzywa po smaku.  Następnie zapoznały się ze sposobem wykonania pracy. Każdy z przedszkolaków otrzymał kolorowankę przedstawiającą warzywo, które musiał pomalować farbami. Dzieci starały się dokładnie i estetycznie wykonać swoją pracę. Kiedy wszystkie obrazki zostały pomalowane, wspólnie z Panią przykleiliśmy nasze warzywa do „koszyka”. W kolejnym dniu przedszkolaki uczyły się tworzyć kolekcje z obrazków, starając się dopasować mały obrazek do dużego. Wszystkim dzieciom podobały się ostatnie zajęcia i chętnie w nich uczestniczyły.