W czwartek 8 czerwca w grupie Krasnoludków odbyło się co tygodniowe koło plastyczne.  Na zajęciach z koła plastycznego dzieci chętnie uczestniczą i wykazują się swoimi zdolnościami plastycznymi. Tematem czwartkowych zajęć było wykonanie arbuza z papierowego talerzyka. Ponieważ każdy z przedszkolaków bardzo lubi ten soczysty owoc, który przypomina o nadchodzących wakacjach i pełnych słońca gorących dniach  dzieci z jeszcze większym entuzjazmem zabrały się do wykonania pracy. Przecięte na pół papierowe talerze przedszkolaki przykleiły na kolorową kartkę, następnie za pomocą pędzla czerwoną farbą malowały środek talerza natomiast brzegi na zielono. Po wyschnięciu z czarnej bibuły robiły małe kuleczki i przyklejały na talerzyk, które imitowały pestki.