Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywaniem w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania dzieci do samodzielnej twórczości i działania.

Celem zajęć prowadzonych w ramach kółka plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych.

Nasze zajęcia są tak inspirujące, że chętnie odwiedzają nas na nich rodzice naszych przedszkolaków.

Ostatnio na zajęciach Tygryski zajmowały się tworzeniem pięknych serwetek, które wykonały ze skrawków materiałów i gumowej siatki. Efekty są zdumiewające.