Jak w każdą środę wszystkie dzieci z grupy II wzięły udział w kole plastycznym. Biedronki uwielbiają wykonywać różnorodne prace plastyczne. W związku z tym, że 22 grudnia witamy kalendarzową zimę, dzieci wykonały bałwana. Biedronki nie mogą doczekać się, kiedy spadnie śnieg i ulepią wielkie śniegowe kule, z których zbudują bałwana. Niestety na razie za oknami nie ma śniegu, a Biedronki pomimo tego miały możliwość wykonania bałwana. Każde dziecko otrzymało sylwetę bałwana na niebieskim tle. Ubrani w kolorowe fartuszki zabraliśmy się do pracy. Naszym zadaniem było wydzieranie kawałków kolorowego papieru i wyklejanie nimi miotły, marchewki i garnka bałwana. Klej nakładaliśmy za pomocą pędzelka. Następnie za pomocą palca wskazującego malowaliśmy pozostałą część bałwana pastą do zębów. Zabawa ta sprawiła nam wiele radości To była pracochłonna, ale bardzo efektowna praca. Nasze pracę można podziwiać na tablicy w szatni przedszkola.