Dzieci uczestniczące na koło plastyczne mają bardzo dużo pracy, ale nie przeraża nas to, ponieważ taka praca to sama przyjemność.

Celem zajęć prowadzonych w ramach koła plastycznego jest rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, poznanie różnych technik plastycznych. W ostatnim czasie wykonaliśmy pracę na wystawę w holu, do dekoracji sali oraz na konkursy ogólnopolskie. Wykonaliśmy pojemniczki na biurko do przyborów szkolnych, krokusy które posłużą nam jako wiosenna dekoracja sali oraz pracę na konkurs ogólnopolski Geometryczny obrazek. Podczas kiedy chłopcy wykonywali pracę na konkurs „Kolorowe motyle”, dziewczynki poznały nową metodę szycia bez użycia igły i nici i wykonały dla siebie piękne tiulowe i spódniczki.