W związku ze zbliżającą się „wielkimi krokami” wiosną , przedszkolaki w tym tygodniu na zajęciach rozmawiały o zwiastunach tej pięknej pory roku. Dzieci oglądały ilustracje ptaków, które wracają do nas na wiosnę: bociany, jaskółki, skowronki ale również wybrały się na spacer i podglądały w pobliskich ogródkach pierwsze wiosenne kwiaty. Dlatego też  grupa I „Krasnoludki” postanowiła na zajęciach z koła plastycznego wykonać  pracę pt „Bociany” wykonaną z talerzy papierowych. Praca wymagała skupienia i była dość pracochłonna, z małą pomocą pań dzieci poradziły sobie doskonale. Z przygotowanych papierowych talerzyków  dzieci musiały wyciąć  po narysowanym wcześniej śladzie skrzydła bociana i tułów, które przyklejały na niebieską kartkę. Następnie z przeciętych przez panią plastikowych łyżeczek dzieci zrobiły głowę bociana i nogi, które okleiły czerwonym papierem oraz wycięły dziób, czarną farbą pomalowały skrzydła oraz oczy. Dzieci były bardzo zadowolone ze swojej pracy.