Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również Kangurki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci z naszej grupy wybrały się na ulicę Myśliwską, gdzie ku naszemu zdziwieniu zebraliśmy dwa worki śmieci. Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, w tym szczególnie istoty recyklingu oraz zachęcanie do odpowiedzialności za otaczające nas środowisko naturalne. W naszej grupie dzieci nie ograniczyły się tylko do zbierania śmieci, ale wykonały także plakat, który miał za zadanie utrwalić wiadomości na temat segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.