Dnia 04.10.2018r. odbyła się wycieczka dzieci z grupy VI do „Zielonej farmy” w miejscowości Żelimucha koło Białogardu. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od przywitania się z sympatycznymi gospodarzami farmy. Po farmie oprowadzali nas Pan Krzysztof i Pani Marzena. Na początku wybraliśmy się na spacer z Panią Marzenką. Podczas spaceru poznaliśmy zwierzęta żyjące na farmie oraz słuchaliśmy ciekawostek na ich temat. Ku naszemu zaskoczeniu każde zwierzątko miało swoje imię i każde było traktowane jak członek rodziny. Następnie wybraliśmy się z Panem Krzysztofem na pole, gdzie posłuchaliśmy ciekawostek na temat najsłynniejszego warzywa, czyli ziemniaka. Po krótkiej instrukcji kopania ziemniaków dzieci z ochotą i zapałem przystąpiły do wykopywania z ziemi tych cennych warzyw. W wolnym czasie bawiliśmy się na placu zabaw(większość chłopców grała oczywiście w piłkę) oraz karmiliśmy wcześniej poznane zwierzęta. Na zakończenie wykonaliśmy zwierzęta z ziemniaków oraz zjedliśmy ziemniaki upieczone w żarze ogniska.   Trzy godziny spędzone na farmie upłynęły jak jedna chwilka i uwiecznione zostały na licznych zdjęciach oraz w naszej pamięci. Mam nadzieję, że w przyszłości odwiedzimy jeszcze Zieloną Farmę.