W poniedziałek ( 2 XII 2013 r.) ,,Kangurki” odwiedziły kołobrzeskie schronisko dla zwierząt ,,Reks” Dzieci były bardzo ciekawe tej wizyty. Przedszkolaki zwiedziły cały obiekt, jednak w pierwszej kolejności zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa na terenie schroniska. . Dzieci przekonały się jak wygląda los porzuconych zwierząt , ale także dowiedziały się w jaki sposób można im pomagać. Wszyscy z wielkim przejęciem i zainteresowaniem obserwowali zwierzęta :psy, koty i były zadziwione, że jest ich tak dużo. Przedszkolaki bardzo współczuły obecnym podopiecznym schroniska , niektórzy nawet chcieli ,,przygarnąć” psa albo kotka. Na koniec naszej wizyty przekazaliśmy karmę dla zwierząt, którą Rodzice przynosili przez cały listopada.