W czwartek 31. 10. 2013 r. grupa VI wybrała się na wycieczkę do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę malarstwa Pana Stanisława Stacha. Dzieci oglądały obrazy z dużym zainteresowaniem, wypowiadały się na ich temat: mówiły o barwach prezentowanych obrazów, ciekawych kompozycjach , postaciach. W czasie naszej wizyty staraliśmy się jak najdokładniej omawiać oglądaną twórczość malarza, a zdania co do faworytów wśród oglądanych dzieł była podzielona. Byli zwolennicy zarówno obrazów o ciepłych barwach, które dzieci porównywały do barw jesieni, jak i dzieła ekspresyjne, martwa natura, kompozycje geometryczne, które dzieciom przypominały mandale . Jednak wszyscy byli zgodni , że do Galerii na pewno zawitamy jeszcze nie jeden raz.

Tego dnia udaliśmy się również oddać cześć poległym w imię wartości narodowych Żołnierzom Wojska Polskiego i dla uczczenia pamięci zapaliliśmy znicze.