W czwartek 7.03.2014 r. grupa VI wybrała się na wycieczkę do kołobrzeskiej Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę malarstwa przestrzennego Pana Wiesława Wawrzyszko.

Wystawa na wszystkich zrobiła duże wrażenie .Do gustu przypadała wszystkim szczególnie nasycona kolorystyka oraz ciekawe i przestrzenne formy . Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły również materiały, z których prace były wykonane : blacha metalowa, sklejka, masa plastyczne. Niektórymi dziełami ,,Kangurki” były bardzo zaskoczone , bowiem nietypowe kompozycje , jak i materiał były dla dzieci czymś dotąd niespotykanym. Niemniej jednak- dzieci z dużą chęcią charakteryzowały obrazy, a ich interpretacja była bardzo trafna. Wystawa wzbudziła wśród przedszkolaków bardzo dużo wrażeń, ale przede wszystkim zaciekawiła dzieci, a więc sztuka abstrakcyjna dla ,,Kangurków” nie jest czymś trudnym i niezrozumiałym, a wręcz przeciwnie po naszej czwartkowej wizycie w Galerii ,,Kangurki” są ze sztuka abstrakcyjną są za pan brat !