Kilka dni temu, dzieci z grupy II zalożyły hodowlę roślin w kąciku przyrody. Przedszkolaki poznały kolejne etapy siania roślin, przyglądały się nasionkom  za pomocą lup oraz opisywały ich wygląd.  Następnie samodzielnie siały kwiaty ogrodowe wcześniej szykując dla nich doniczkę z ziemią. Zakładając hodowlę dzieci poznały warunki jakie są potrzebne roślinom do życia, a sianie sprawiło im ogromną radość. Następnie przedszkolaki ustawiły doniczki w „Kąciku przyrody”, podlały je oraz włożyły karteczkę z nazwą kwiatka. Dzieci razem z nauczycielką omówiły zasady pielęgnowania założonych hodowli. Teraz pozostało Nam poczekać aż roślinki zaczną kiełkować a jak już urosną wspólnie zasadzimy je w przedszkolnym ogrodzie.