Tygryski wybrały się 18 października 2013 w odwiedziny do kolegów z klasy I Szkoły Podstawowej nr 3. Po kilku pogodowych przygodach udało nam się dotrzeć szkoły gdzie bardzo serdecznie przywitał nas dzwonek oznajmujący przerwę pani wychowawczyni Anna Kazana oraz uczniowie klasy I a. Dzięki tej wizycie nasze tygryski mogły spotkać się ze swoimi rówieśnikami ze szkoły, ponieważ klasa, u której byliśmy złożona jest z samych 6 latków. Dzieci pokazały nam swoje podręczniki i przez chwilę nasza grupa mogła poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Najbardziej dzieciom z naszej grupy podobało się to, że mogły napisać coś na tablicy, co w przyszłości zredukuje strach przed tablicą oraz to, że mogły wspólnie z uczniami bawić się w sali zabaw. Po zabawach przyszedł czas na zwiedzanie szkoły mogliśmy zobaczyć plac zabaw, sklepik szkolny oraz gabloty związane z patronem tej szkoły. Bardzo cieszymy się z tej wizyty i już ze słoneczną pogodą powędrowaliśmy z powrotem do naszego przedszkola gdzie nasze dzieci stwierdziły, że czują się najlepiej.