Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały Jasełka. Maluszki, ku uciesze swoich rodziców, w odświętnych strojach zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne oraz recytatorskie . Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie pierniczki, które przygotowały podczas zajęć kulinarnych. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Kolędy, świąteczne stroiki , dekoracje i prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.