Dnia 27 października Muchomorki wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego.  Celem naszego spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny i dowiedziały się, na czym polega praca weterynarza. Pan Tomek doktor weterynarii, opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał jak bada się i leczy zwierzęta. Dzieci poznały również narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu a Pan Tomek opowiedział Muchomorkom, do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Dzieci poznały mikroskop i stół do zabiegów operacyjnych, dzięki bratu pana weterynarza mogły także zobaczyć chore zwierzątka – zakatarzonego kotka i przeziębione gołębie.  Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach. Pan Tomek opowiadał jak leczył krokodyla wielbłąda oraz tygrysa. Dzieci chcąc podziękować za wiele cennych informacji przygotowały oraz wręczyły panu Tomkowi własnoręcznie wykonane rysunki swoich zwierząt lub zwierząt, które chciałyby mieć.