Na ostatnich zajęciach koła ekologicznego, Muchomorki z naszego przedszkola założyły hodowlę fasoli. Wcześniej, zanim przystąpiliśmy do pracy, na podstawie ilustracji omówiliśmy schemat rozwoju nasiona fasoli, od kiełkowania aż do zawiązanie się strąków. Następnie przystąpiliśmy do działań praktycznych. Ziarna fasoli zasadziliśmy na dwa sposoby – na gazie ze słoikiem z wodą oraz w mini szklarni z ziemią, wykonanej z opakowania po płycie CD. Dzieci doskonale potrafiły porównać te dwa środowiska, ich wady i zalety. Teraz będziemy obserwować rozwój nasion i zobaczymy gdzie szybciej nasze nasionka wykiełkują. Dzięki włożeniu nasion do pudelka po płycie CD a nie do doniczki, będziemy mogli dokładnie obserwować proces kiełkowania oraz ukorzeniania.