30.10.2009 – w piątek w grupie I „Krasnoludki” odbył się Bal duszków, czarownic i potworków. Były wspólne harce przy muzyce. Sala była przepięknie udekorowana, a dzieci były przebrane pomysłowo i zabawnie podkreślając swoim wyglądem czarodziejską atmosferę Halloween. Dzieci oraz panie miały dużo radości i zabawy.
Ogólnie cieszy mnie, że zwyczaj Halloween powolutku „wkrada się” do Polski – jest to bardzo ciekawe i inspirujące święto (mało kto wie, że pochodzi z katolickiej Irlandii, a do USA dotarło dopiero w XIXw)
Szkoda byłoby nie wykorzystać go jako pretekstu do fajnej zabawy z dziećmi!
Z drugiej strony staram się rozumieć postawę niektórych rodziców i nauczycieli, którzy są wybitnie anty-Halloweenowi… U nas początek listopada to zupełnie inne święta, przepełnione ciszą i smutkiem, a nie wesołymi pląsami i wygłupami… Chyba, ze przypomnimy sobie tradycję staropolskich dziadów oraz Andrzejki…
Wychodzi na to, że elementy Halloween są wiec już od dawna i w Polsce 🙂

Żaneta Tomczak Piekiełko