W czasie zajęć z edukacji matematycznej Biedroneczki rozwijały swoje umiejętności klasyfikacyjne oraz umiejętność liczenia za pomocą guzików. Guziki małe, duże, kolorowe, z dwoma lub czterema dziurkami  są przydatnym i atrakcyjnym materiałem dydaktycznym w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Uczestnicząc w zajęciach dzieci utwierdziły się także  w przekonaniu, że nie tylko drogie zabawki i atrakcyjne gry, ale zwyczajne guziki są materiałem do wspanialej zabawy. Takie zabawy kształtują nie tylko pojęcia matematyczne ale także rozwijają wyobraźnię, wrażliwość estetyczną, pamięć, percepcję, sprawność manualną oraz ekspresję twórczą. Taka zabawa z dzieckiem wywołuje dużo radości i sprzyja wielostronnemu rozwojowi. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec zajęcia powstały piękne guzikowe obrazki.