W jednym z Kołobrzeskich przedszkoli został ogłoszony konkurs plastyczny „ZABYTKI MOJEGO MIASTA”. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie pracy plastycznej płaskiej, w dowolnym formacie, dowolną techniką (malowanie, rysowanie, wycinanie, wydzieranie itp.) . Kilkoro dzieci z naszej grupy zgłosiło się do wzięcia udział w tym konkursie. Więc podwinęliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy, ale najgorsze było wymyślić coś ciekawego. Każdy z nas przecież zna zabytki naszego miasta, dlatego wykonaliśmy na dużym arkuszu szarego papieru pracę, którą nazwaliśmy po prostu „POMNIK ZAŚLUBIN Z MORZEM”. Do jej wykonania wykorzystaliśmy przyprawy: kaszę, która jest imitacją piasku, liście laurowe, które wykorzystaliśmy do wyklejenia pomnika, farby w kolorze białym i niebieskim, którymi pomalowaliśmy kawałki pomarszczonego szarego papieru, bo to one mają za zadanie odzwierciedlać nasze piękne morzem Bałtyckie oraz odrobiny kleju, dzięki któremu przykleiliśmy te wszystkie drobiazgi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 06.03.2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej przedszkola: pm3kg.pl oraz na stronie blizejprzedszkola.pl . Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu w marcu 2013 z okazji obchodów Dni Kołobrzegu. Mamy nadzieje, że nasza praca spodoba się komisji oceniającej wszystkie prace.