Korzystając z okazji, że byliśmy w Szkole Podstawowej nr 1, postanowiliśmy odwiedzić również uczniów klasy I tej szkoły i ich Panią Agnieszkę Szczerbę. Okazało się, że dla niektórych osób z naszej grupy to było również bardzo ciekawe doświadczenie. Starsi koledzy zaprosili nasze dzieci do szkolnych ławek, a Pani Agnieszka pokazała im jak wygląda prawdziwa lekcja w klasie pierwszej. Oczywiści naszym przedszkolakom poszło rewelacyjnie, wiedzieli, że należy podnieść rękę do góry kiedy chce się coś powiedzieć, poradzili sobie z zadaniem w podręczniku i bardzo dobrze odpowiadali na pytania zadawane przez Panią. W nagrodę po zajęciu Pani Agnieszka zabrała nas do świetlicy szkolnej gdzie mogliśmy wspólnie pobawić się na magicznym dywanie, który zrobił tego dnia największe wrażenie na dzieciach, bo jeszcze długo po powrocie do przedszkola o nim rozmawiali.