W ostatnim tygodniu przedszkolaki  podczas zajęć plastycznych oraz matematycznych pracowały w grupach. Na początku każdy losował kolorową karteczkę, a następnie dzieci musiały połączyć się w 3-osobowe grupy. W  środę dzieci  miały za zadanie przygotować zimowy krajobraz; z wydzieranki robiły śnieg, z  wacików kosmetycznych bałwanka, wycinały elementy z papieru –oczy i guziki bałwanka, kapelusz oraz pień drzewa, przyklejały watę. Praca miała być wykonana w formacie A3; dzieci przyglądając się pracy uznały, że jest bardzo pracochłonna i najlepiej będzie ją zarobić w grupie.  Na zajęciach matematycznych w piątek Muchomorki utrwalały poznane figury geometryczne. Każda grupa miała odnaleźć wskazaną figurę (dużą oraz małą) z pośród różnych pomieszanych kształtów, następnie posegregować  wskazaną figurę wg wielkości. Dzieci coraz lepiej radzą sobie podczas wspólnej pracy, dzielą się zadaniem i współpracują ze sobą.