W  ostatnich tygodniach września głównym tematem zajęć było bezpieczeństwo. Dzieci z grupy Muchomorki uczestniczyły w wielu zabawach oraz wykonywały zadania mające na celu utrwalanie wiadomości związanych z zachowaniem bezpieczeństwa na drodze. Dzieci przypomniały sobie  zasady bezpiecznego poruszania się  po chodniku; znaki drogowe, które informują o przejściu dla pieszych, a także znaczenie kolorów na sygnalizacji świetlnej . Dzieci wybrały się również na pobliskie skrzyżowanie bez sygnalizatora. Każdy z przedszkolaków wiedział, że aby przejść na drugą stronę trzeba spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, kiedy niebyło w pobliży samochodów mogliśmy bezpiecznie przejść. Pod koniec tygodnia przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Świtała” wg instrukcji. Do wykonania pracy niezbędne były kredki, farby i pędzle, waciki kosmetyczne, klej, wycięte paski  papieru. Dzieci musiały pokolorować kontury sygnalizatora, następnie przykleić pasek papieru i waciki wg wzoru i pomalować farbami na odpowiednie kolory. Muchomorki poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze, a jeżeli ktoś miał problem to zawsze mógł liczyć na pomoc kolegi z grupy.