W czasie trwania ferii zimowych dzieci będące w naszym przedszkolu nie miały powodów do narzekań. Pomimo ogromu ciekawych propozycji zabaw, konkursów i spotkań, swój czas odnalazły też wszelakie zabawy badawcze, czyli doświadczenia i eksperymenty prowadzone przez Panią Justynę oraz panią Żanetę. Powszechnie wiadomo, iż dzieci w wieku przedszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka.