28 kwietnia grupa III wybrała się do biblioteki dziecięcej. Na miejscu dwie bardzo miłe Panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy na przywitanie. Następnie dzieci mogły posłuchać lekko odmienionej historii o Wilku i 3 małych świnkach, w której zakończenie było dla wielu dzieci zaskoczeniem, gdyż okazało się, że wilk był jednak bardzo dobry, a domki zdmuchnął całkiem niechcący, bo miał katar i po prostu kichał 😉 Po wysłuchaniu opowiadania dzieci chętnie wykonały do niego przepiękne ilustracje. Podczas tej wizyty dzieci poznały zasady wypożyczania książek z biblioteki oraz mogły same wybierać ciekawe dla nich książeczki z półek i je oglądać. To była dla dzieci bardzo interesująca wizyta.