Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,

Tak się zaczyna wielka przygoda.

Myję zęby bo wiem dobrze o tym,

Ten kto nie myje ten ma kłopoty.

Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć.

Szczotko, szczotko, hej szczoteczko ooo,

Zatańcz ze mną, tańcz w kółeczko ooo,

W prawo, w lewo, w lewo, w prawo ooo,

Po jedzeniu kręć nią żwawo ooo.

Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć.

Dzieci z grupy III miały okazję zapoznać się z pracą stomatologa oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o ząbki, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor zachęciła dzieci do zwiedzenia gabinetu, obejrzenia sprzętu niezbędnego do jej pracy, porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Na koniec każdy przedszkolak osobiście przekonał się, na czym polega praca stomatologa – przechodząc kontrolę stanu zdrowia zębów. Dzielne i te mniej dzielne przedszkolaki otrzymały piękne dyplomy. Mamy nadzieję, że odtąd już żadne dziecko z naszej grupy nie będzie obawiało się wizyty u dentysty, gdyż kojarzyć im się będzie z bardzo miłą Panią i fantastyczną atmosferą.