Wprawdzie nie tak dawno pożegnaliśmy lato, a już za oknami króluje piękna, złota jesień. Dzieci z grup Biedronki  wybrały się w słoneczny dzień do parku nadmorskiego na spotkanie z jesienią. Występują w nim liczne gatunki drzew oraz wiele gatunków rzadko spotykanych krzewów. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce. Porównywały liście pod względem wielkości, kształtu i koloru. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści.

Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać. I rzeczywiście – z wycieczki przyniosły do kącika przyrody piękne bukiety opadłych, kolorowych, liści oraz kasztany i żołędzie.