Nasza grupa VII „Żuczki” przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym „Czyste Powietrze Wokół Nas”. W ramach tego programu zapoznajemy się ze źródłami zanieczyszczeń powietrza, z którymi mamy styczność, na co dzień. Naszą podróż zaczęliśmy od wyszukiwania źródeł dymów. To właśnie podczas spacerów w okolicach naszego przedszkola, wyszukiwaliśmy źródła tych zanieczyszczeń i uwieczniliśmy je na zdjęciach, które wykorzystamy w dalszej pracy. Kolejnym etapem naszej pracy było wykonanie w dwóch grupach plakatów pt. „Źródła dymów”. Prace wykonaliśmy różnymi technikami plastycznymi. Każdy z nas starał się, aby prace były wykonane poprawnie i starannie. Wywiesiliśmy je w holu naszego przedszkola, aby uświadomić innym, że są to zagrożenia, które tyczą nas wszystkich. Uważamy, że takie działania pomogą promować naszą akcję. Podjęte działania będą kontynuowane w naszej grupie.

CHROŃMY WSZYSCY RAZEM NASZE ŚRODOWISKO, BO PRZECIEŻ TO NASZ DOM.