W dniu 17.11.2016r. dzieci z gr. IV uczestniczyły w lekcjach Biblioteki Dziecięcej w Kołobrzegu, gdzie konsekwentnie rozbudzały swoje zainteresowania czytelnictwem.  Poznawały nie tylko budynek, ale zapoznały się z ogromem księgozbiorów, książeczek dla dzieci i młodzieży. Panie bibliotekarki przywitały dzieci bardzo serdecznie i zaprosiły na krótką opowieść. Dzieci oprócz słuchania utworów literatury dziecięcej, chętnie oglądały kolorowe ilustracje w książkach, rysowały bajkowe postacie oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach proponowanych przez panią. Wszystkie starszaki obiecały: kartek nie wyrywać, nie pisać po nich i ich nie kolorować, ale książki szanować.  Po minkach przedszkolaków widać, że czytelnictwo sprawia im wielką przyjemność.