Gimnastyka korekcyjna ma na celu skorygowanie wad postawy poprzez stosowanie określonych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających poszczególne partie mięśniowe. Wady postawy to niestety nic dobrego, ale dzieci z naszego Przedszkola, które uczęszczają na gimnastykę korekcyjną, chętnie przychodzą na zajęcia i dzielnie wykonują ćwiczenia, choć niektóre wcale nie są łatwe. Każde dziecko wykonuje ćwiczenia, odpowiednie dla jego wady. Wśród najczęściej powtarzających się wad u dzieci w wieku przedszkolnym występują wady kończyn dolnych (płaskostopie, koślawość stóp, czy kolan). Są także dzieci, które wykonują ćwiczenia mające na celu niwelowanie pleców okrągłych. Na naszych ćwiczeniach staramy się dużo i dobrze bawić.