W piątkowe popołudnie-13.06.2014 odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny.

Pogoda początkowo nas nie rozpieszczała, rozpadało się i wszystkie stoiska trzeba było przenieść do wewnątrz, ale po przelotnych, krótkotrwałych opadach pojawiło się piękne słońce i z powrotem urządzaliśmy stoiska w przedszkolnym ogrodzie. W tym roku zbieramy pieniążki na doposażenie placu zabaw w zjeżdżalnię.Przygotowaliśmy wiele atrakcji: na zaproszenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Morskich,zespół Algi ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz zespół Tirlitonki ze Szkoły Podstawowej nr 4, była przejażdżka na konikach i motocyklach, a także dmuchany zamek, suchy basen z kulkami i przede wszystkim posiłek w postaci grillowanych kiełbasek, ciasta, kawy, herbaty, krokietów, bigosu i zupy pomidorowej. Dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy, ponadto były stoiska z lodami,sokami, można było kupić los i wygrać cenne nagrody, odbyła się licytacja fantów, w której udział brali rodzice, a także też zawody sportowe.

Pani dyrektor poinformowała rodziców, że przedszkole otrzymało tytuł,,Przedszkole w ruchu” – przyznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tytuł stanowi wyróżnienie dla przedszkola, które w istotny sposób przyczynia się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

Prowadzący pan Daniel wraz z panią dyrektor odsłonili tablicę,,Przedszkole w ruchu”. Jest to dla nas kolejny wspaniały tytuł, bowiem przedszkole posiada już tytuł,,Szkoły odkrywców talentów”. Do otrzymania tytułu ,,Przedszkole w ruchu” przyczynili się nauczyciele, dzieci i rodzice.

Festyn był bardzo udaną imprezą, udało nam się zebrać sporą kwotę.Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, aktywny udział, upieczone, pyszne ciasta i fanty. Następny taki festyn dopiero za rok, ale już serdecznie wszystkich zapraszamy.