Gr II BIEDRONECZKI WYKONUJĄ DOŚWIADCZENIA

pozwól mi działać,

a zrozumiem!”

Konfucjusz

Dzieci z gr II w dniu 22.01.2018 r wykonywały doświadczenia. Wszyscy dobrze wiemy że  dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia  tej naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i technik. Celem przeprowadzonych zabaw badawczych było rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków  do prowadzenia działań  badawczych i rozwijania zainteresowań poznawczych oraz czerpania radości  i satysfakcji z uczestnictwa w życiu przyrody. Celem naszych zabaw badawczych było pobudzanie dziecka do myślenia, poszukiwania, a przede wszystkim do działania , wyjaśniania i  stawiania wniosków.