Pierwszy tydzień upłynął nam szybko i zabawnie. Każdego dnia nasze przedszkole zamieniało się w inną krainę zabaw, doświadczeń i zajęć. W poniedziałek spotkaliśmy się z Panią Magdą i Panem Danielem, którzy przyszli do nas z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu i poprowadzili dla nas prelekcje pt „ Bezpiecznie ferie”, następnie ruszyliśmy z naszymi paniami do sal aby wykonać prace plastyczną pod tytułem „ Bezpieczne ferie”. We wtorek w naszym przedszkolu mieliśmy dzień sportu i odwiedzili nas piłkarze z naszego kołobrzeskiego klubu Kotwicy Kołobrzeg, z którymi nasze dzieci wykonywały najróżniejsze ćwiczenia sportowe. Muzyczne klimaty panowały u nas w środę. Tego dnia bawiliśmy się z muzyką wraz z Panią Małgosią. W czwartek obchodziliśmy „tłusty czwartek” tego dnia w przedszkolu piekliśmy zdrowe pączki. Przedszkolna dyskoteka odbyła się u nas w piątek. Tuż po śniadaniu przystąpiliśmy do zabawy i różnych konkursów. Całe przedszkole tańczyło wspólnie kaczuszki i boogi łoogi, graliśmy w trzech drużynach w bingo oraz bawiliśmy się w „Starego niedźwiedzia”. Dzięki licznym atrakcjom pierwszy tydzień ferii upłynął nam błyskawicznie i z niecierpliwością czekamy na drugi tydzień pełen wrażeń.