W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbył się XIX Sportowy Turniej Miast i Gmin. Nasze Przedszkole również, po raz kolejny, brało w nim udział. Tydzień Sportu trwał od 26.05. do 01.06. 2013. W tym czasie przedszkolaki brały udział:

– w otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu Przedszkolaków w Szachach, które odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 1;

– treningu piłkarskim przygotowanym przez trenerów Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg;

– treningu ogólnorozwojowym przygotowanym przez panią Agnieszkę Ciechanowicz z Akademii Mini Piłki Siatkowej;

– w zabawach z chustą animacyjną;

– spacerze po Kołobrzegu.

Większość przedszkolaków wie: że „ruch, to zdrowie”; co robić by być zdrowym; jak przygotować się właściwie do aktywności fizycznej. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem i radością brały udział w zaproponowanych formach ruchu i starały się dokładnie wykonywać ćwiczenia.

Wszystkim trenerom, za okazaną pomoc, bardzo dziękujemy!