Nasze zdrowie– taki temat opracowały nasze koleżanki Weronika i Kalinka i z pomocą swoich rodziców przygotowały wspaniałe zajęcie dla całej grupy. Dziewczynki na początku omówiły temat zajęć, zadawały pytania dzieciom oraz same uzupełniały ich odpowiedzi- dzieci wspólnie doszły do wniosków, że żeby być zdrowym należy korzystać z zabiegów higienicznych, należy zdrowo się odżywiać i uprawiać sport. Kalina z Weroniką przygotowały dla wszystkich dzieci piramidę zdrowia i szczegółowo omówiły jej poszczególne piętra. Dziewczynki przygotowały również zadania do wykonania dla dzieci m. in. rozwiązywanie zagadek, klasyfikowanie produkt spożywczych na zdrowe i niezdrowe, prace plastyczną- „talerz z owocami i warzywami”. Dzieciom bardzo spodobała się zaproponowana przez dziewczynki zabawa „sałatka owocowa”. Dziewczynki do samego końca pełniły role nauczyciela, pilnowały, aby wszystkie dzieci dokończyły swoje prace oraz wszystkie prace oceniały. Na koniec wręczyły wszystkim dzieciom medale i kolorowanki. Zachęcamy bardzo mocno inne dzieci i rodziców do takiej formy współpracy.