W ubiegłym tygodniu naszym motywem przewodnim były tematyka związana z warzywami rosnącymi na działce. W rolę eksperta wcielili się: Iga i Hubercik. Iga przygotowała informacje nt. rodzajów warzyw rosnących na działce oraz informacji dotyczących ich uprawy. Tego dnia Iga przyniosła do przedszkola różnorodne okazy warzyw, a były to. m.in. pluszowe warzywa, naturalne okazy, a także plastikowe warzywa. Iga po przedstawieniu udostępniła dzieciom przyniesione okazy; dzieci za pomocą dotyku rozpoznawały i nazywały warzywa. Natomiast Hubercik był ekspertem od Ogrodnictwa. Na początku przedstawił nam historyjkę obrazkową ,,Pracowity dzień babci Honoraty”; przedstawił nam, jakie czynności wykonuje babcia w poszczególnych porach dnia. Opisał nam zadania, jakie wykonuje ogrodnik- czym się zajmuje, jakie wyposażenie posiada w trakcie prac ogrodowych a także przygotował piękny plakat ilustrujący czynności wykonywane przez ogrodnika. Na zakończenie Hubercik pokazał dzieciom miniaturowe atrybuty ogrodnika oraz opisał ilustracje znajdujące się w czasopismach o ogrodnictwie. Dzieci były świetnie przygotowane do zajęć. Pomimo niewielkiej tremy znakomicie poradziły sobie z prowadzeniem zajęć. Idze i Hubercikowi gratuluje odwagi a Rodzicom bardzo dziękuję za poświęcony czas i świetne przygotowanie dzieci do zajęć.