„Z energią odnawiamy źródła” pod takim hasłem odbyły się tegoroczne obchody Dnia Ziemi. Nasze przedszkole w tym roku obchodziło go przez dwa dni, gdyż w czwartek w każdej grupie odbyły się ekologiczne zajęcia pod tym hasłem oraz zostały wykonane wspaniałe plakaty, które można było oglądać w holu przedszkola. Natomiast w piątek wszystkie grupy wyruszyły, aby posprzątać naszą planetę. Dzieci wraz z Paniami wyposażone w rękawiczki oraz worki zbierały śmieci, dzięki czemu nasze miasto wypiękniało. To bardzo ważne, aby dzieci uczyły się zachowań proekologicznych, rozpoznawały odnawialne źródła energii oraz czerpały satysfakcję z wykonanej przez siebie pracy. Bardzo dziękujemy wszystkim grupom za zaangażowanie w to międzynarodowe wydarzenie.