16 listopada Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 6 im. J. Korczaka w Kołobrzegu zorganizowało w hotelu Verano uroczystość Dnia Tolerancji, który promuje szacunek, przyjaźń i tolerancję. Na uroczystość obchodów Dnia Tolerancji została zaproszona grupa Krasnoludków. Tematem przewodnim było ,,Serce”, które dzieci wcześniej wykonały w przedszkolu. Wielkie fioletowe serce i małe serduszka zostały przekazane do hotelu Verano, gdzie z innymi sercami przyozdobiły scenę. Dzień Tolerancji rozpoczęła pani Dyrektor PM Nr 6, a następnie dzieci oglądały występy artystyczne w wykonaniu dzieci z przedszkola nr 6. Najważniejszym przesłaniem tego święta było przekazanie dzieciom wartości szacunku dla każdego człowieka. Na zakończenie dzieci zostały obdarzone książką ks. J. Twardowskiego pt.: ,,Serce za serce, czyli co to znaczy kochać.”