W środę 17.04.2013 r. w naszym przedszkolu kolejne warzywo pełniło honory bohatera -tym razem to była sałata. ,,Muchomorki” zapoznały się z jej walorami odżywczymi oraz najważniejszymi cechami, które sałatę wyróżniają pośród innych warzyw. Dzieci miały również okazję poćwiczyć sztukę kulinarną, bowiem przygotowywały koreczki w których głównym składnikiem była oczywiście sałata. Kucharzenie poprzedziliśmy solidnym przygotowaniem-przedszkolaki umyły ręce i założyły fartuszki, które pomagały sobie nawzajem wiązać, a robiły to dużym zaangażowaniem i radością. Samo wykonanie koreczków okazała się bardzo wciągającym zajęciem. Dzieci skupione na pracy, zrobiły koreczki z sałatą, ogórkiem, serem żółtym i chlebkiem z masłem Przedszkolaki były dumne , iż samodzielnie przygotowały posiłek, który również bardzo smakował wszystkim. Wiemy ,iż po dzisiejszym dniu ,,Muchomorkom” sałata na pewno kojarzyć się będzie nie tylko ze zdrowiem, ale również czymś apetycznym i dobrym.