W dniu dzisiejszym świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień pomarańczy. Dzieci we wszystkich grupach przyszły ubrane na pomarańczowo, przynosząc ze sobą owoce pomarańczy. W każdej grupie zostały one w inny sposób wykorzystane. Krokodylki robiły z niej ekologiczne odświeżacze powietrza całej sali unosił się cudowny zapach pomarańczy i goździków .Zanim jednak przystąpiliśmy do pracy, dzieci dowiedziały się, co nieco na temat pomarańczy i goździków-skąd się biorą i co można z nich zrobić. Okazało się, że to, co dla jednych jest przyjemnym zapachem, dla niektórych niekoniecznie, ponieważ goździki mają dość intensywny zapach, niektórym dzieciom bardzo to przeszkadzało. Niemniej jednak ekologiczne odświeżacze powstały, a dzieci zabrały je ze sobą do domów.