Dnia 24.11.2017r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Pysznego Miodku. Do tego dnia, dzieci przygotowywały się przez cały tydzień. W poniedziałek wszystkie dzieci otrzymały instrukcję do wykonania opaski z misiem, która była biletem wejściowym do Krainy Pluszowych Misiów. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela, który wspólnie z dzieckiem uczestniczył w misiowych zabawach. Swoją podróż dzieci rozpoczęły od wizyty w Krainie Pysznego Miodku. W tej krainie dzieci spotkały się z Panem Pszczelarzem, który przygotował dla dzieci wiele ciekawostek nt. życia pszczół oraz dobroczynnego wpływu miodu na organizm człowieka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana Pszczelarza oraz oglądały przyniesione przez niego rekwizyty. Następnie dzieci przeniosły się do Krainy Pluszowych Misiów. W tej Krainie na dzieci i ich misie czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami panującymi w Krainie, a następnie przystąpiły do porannej gimnastyki przy skocznej muzyce. Kolejnym zadaniem dzieci było odgadnięcie zagadek dot. bohaterów książki pt. ,,Kubuś Puchatek i przyjaciele” oraz wskazanie odpowiedniego bohatera. Następnie dzieci w swoich parach przystąpiły do wykonania kolejnego zadania, a było nim ułożenie puzzli na czas. Nie było to łatwe zadania, gdyż ocenie nie podlegała tylko poprawność ułożonego obrazka, ale także czas wykonania zadania i współpraca z osobą z pary. Później przedszkolaki tańczyły ze swoim misiem przy muzyce. Po zabawie tanecznej czekało na dzieci kolejne zadanie, a było to słuchanie ciekawostek nt. życia niedźwiedzi i ocenianie zdań, czy to co mówi Pani jest prawdą czy fałszem. Ostatnim etapem wspólnej zabawy była chwila odpoczynku i wyciszenia w Krainie Pluszowym Misiów- dzieci wysłuchały opowiadania o nietypowym misiu ,,Masza i Niedźwiedź”; dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania. Na zakończenie, wszystkie uśmiechnięte, świetnie bawiące się dzieci otrzymały misiowe bileciki, które uprawniały je do udania się do strefy ,,Misiowe Kuchcikowo”, w którym to dzieci przygotowały dla wszystkich przedszkolaków pyszne herbatniczki z miodem. Dzieci wymieniały bilecik na herbatniczek. To była świetna podróż, która dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń!