Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie oraz inne przytulnki opanowały dzisiaj Przedszkole  Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, żeby bawić się, świętować i uczyć.

Gimnastyka z pluszakami i gorące rytmy Misio-disco,konkursy i zagadki,aktywność plastyczna o misiowej tematyce oraz czytanie tekstów i bajek, czyli Misie w literaturze. Tak świętowaliśmy w poniedziałek (25.11.2013) ten wyjątkowy dla dzieci Dzień Pluszowego Misia i Dzień Miodku w przedszkolu. Odwiedził nas szczególny gość, Pan Andrzej Falk – pszczelarz, który opowiedział nam o życiu pszczół i  miodzie.

Aby uczynić święto pluszowego misia szczególnym, przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele aktywności koncentrujących się wokół ich ukochanych przytulanek. Impreza spodobała się dzieciom, a dobra zabawa miała też wartość edukacyjną .Dzieci dowiedziały się, jak powstał pierwszy pluszowy miś. Doskonale sobie radziły odgadując zagadki i rozpoznając znane bajki o misiach.

Wiele radości w Dniu Pluszowego Misia w przedszkolu sprawiła dzieciom, zwłaszcza najmłodszym, twórczość plastyczna: malowanie misia. Mogliśmy się również trochę poruszać podczas wesołych tańców  z pluszowymi misiami  i zabaw w rytm misiowych przebojów

Żaneta Tomczak-Piekiełko