Czy wiedzą Państwo, że w miniony czwartek obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia i Dzień Miodku? Może nie wszyscy. Ale na pewno wiedzą to przedszkolaki z naszego przedszkola, które już po raz kolejny świętowały dzień najlepszego przyjaciela – Pluszowego Misia.

25 listopada 2011 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Tuż przed weekendem, w Przedszkolu Miejskim nr 8 było wyjątkowo radośnie. Całe przedszkole pełne było misiów dużych i małych, kolorowych i już lekko spranych, ale nadal kochanych. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, opowiedziały ciekawostki o swoich misiach i zaczęła się zabawa. Była parada pluszowych misiów, zagadki, konkursy, wspólne śpiewy i tańce.

Prawdziwą niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta Tygryska. Każdy chciał go dotknąć, przytulić się do uśmiechniętego niedźwiadka i wspólnie z nim zatańczyć. Miłą przedszkolną uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia z Tygryskiem oraz wspaniały upominek w postaci pluszowego misia.

Był również z nami wspaniały gość, Pan Pszczelarz, który wspaniale opowiedział nam o życiu pszczółek i miodzie. Pokazał nam rekwizyty, które są mu potrzebne do pracy z pszczółkami. Na zakończenie był słodki poczęstunek – ciastko posmarowane miodem.