W środę 15.05.2013 r. w naszym przedszkolu zgodnie z comiesięczną tradycją już kolejne warzywo znalazło się w centrum uwagi. Tym razem nasze zainteresowanie skupił ogórek. Nauczyciele ze wszystkich grup z tej okazji przygotowali zajęcia, na których dzieci miały okazję poznać bardzo dokładnie to warzywo, a także smakować je w różnorodnych postaciach.

W grupie III przedszkolaki poznały podstawowe właściwości ogórka. Rozmawiały o jego kształcie, zapachu, walorach smakowych oraz postaciach w jakich można go spożywać. Następnie dzieci wypowiadały w jaki sposób ogórka lubią jeść najbardziej-czy to na kanapeczkach, a może kiszonego lub konserwowego albo w postaci mizerii. Padały bardzo zróżnicowane odpowiedzi. Są zwolennicy wszystkich smaków, ale jedno jest pewne-większość ,,Muchomorów” ogórki jeść lubi, a przekonaliśmy się jeszcze bardziej po części dydaktycznej naszej zajęć-po której przedszkolaki samodzielnie przygotowywały mizerie. Dzieci kroiły ogórki, sałatę z wielką ochotą, ale jeszcze z większą zjadały przygotowane danie. Ogórek tak pozytywnie przyjęty przez przedszkolaków, na pewno jeszcze nie raz przyjmie rolę honorowego gościa.