Raz w miesiącu obchodzimy dni owocowo-warzywne, aby zachęcić nasze dzieci do większego spożywania zarówno owoców, jak i warzyw. W tym miesiącu przypadł Dzień marchewki. W tym dniu każda grupa przygotowywała coś innego: było ciasto marchewkowe, surówki, oraz własnoręcznie wyciskane soki. Były też tańce, wiersze i piosenki. Jednym słowem- wszystko kręciło się wokół marchewki.

Grupa,, Krokodylków” przygotowała sok z marchwi. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego posługiwania się urządzeniem elektrycznym, jakim jest sokowirówka, a także z zasadami higieny przygotowania soku. Wszystkie dzieci bardzo starannie umyły ręce, założyły fartuszki ochronne i przystąpiły do pracy. Przeszkadzał nieco hałas pracującej maszyny, ale własnoręcznie wyciśnięty sok smakował dzieciom wybornie!