W środę ( 20.02.2013 r.) w naszym przedszkolu kolor pomarańczowy zdominował pozostałe, a to za sprawą kolejnego dnia owocowo-warzywnego, które obchodzimy raz w miesiącu . W lutym królową była marchewka. ,,Muchomorki” solidnie przygotowały się do celebrowania jej święta. Dzieci przyniosły marcheweczki, które podczas zajęć wspólnie badaliśmy wielozmysłowo. Przedszkolaki dogłębnie poznały nie tylko budowę marchwi, ale także jej wartości zdrowotne oraz postacie w jakiej można warzywo spożywać . Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązały quiz , który zawierał pytania dotyczące poznanych właściwości marchewki. Większość przedszkolaków znakomicie poradziła sobie z tym zdaniem. Jednak punktem kulminacyjnym marchewkowego dnia, na który to ,,Muchomorki” czekały z niecierpliwością było przygotowywanie soku marchewkowego. Po zapoznaniu się z zasadami działania sokowirówki i pogadance na temat podejmowanych środków ostrożności w obsługiwaniu z urządzeniami elektrycznymi, dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały pracę maszyny oraz kolejne etapy powstania soku, który potem kosztowaliśmy. Dzieci następnie oceniały walory smakowe świeżego soku marchewkowego- jabłkowego i większość przyznała, że jest smaczny.